...cesta ke stovkám programů!

VYPNUTÍ SD VYSÍLÁNÍ SE BLÍŽÍ !

VYPNUTÍ SD VYSÍLÁNÍ SE BLÍŽÍ !

21. 10. 2016

Jste milovníkem seriálů, zábavných pořadů, publicistiky nebo sportovních zápasů? Nepodceňujte výzvy k výměně starších SD přijímačů. Pořiďte si nový přijímač a sledujte své oblíbené pořady ve vyšší, tedy HD kvalitě.

Od začátku letošního roku dochází k posupnému vypínání SD programů vysílaných v normě MPEG 2. Největší česko-slovenská platforma Skylink oznámila vypnutí nejsledovanějších českých programů Nova, Prima a ĆT na polovinu měsíce listopadu. Po tomto termínu již žádný starý přijímač nedokáže tyto programy v HD rozlišení naladit. Nenechávejte tedy nákup nového HD satelitního přijímače na poslední chvíli!

SD rozlišení umožňuje sledování televizních pořadů ve standardní kvalitě ve formátu obrazu 4:3 a zobrazuje 414 720 obrazových bodů. Plné rozlišení HD se vyznačuje formátem obrazu 16 : 9 a zobrazuje 5krát více obrazových bodů. Několikanásobně vyšší počet obrazových bodů přináší divákovi lepší obrazové detaily i ostřejší a jasnější obraz. Obrazovku je vhodné sledovat z kratší vzdálenosti.

Poznat HD přijímač je snadné

Již dnes většina programů vysílá ve vysokém rozlišení HD (MPEG-4), proto si může každý uživatel sám zjistit, zda je právě jeho přijímač na přechod z SD na HD vysílání uzpůsoben.
HD přijímač:
- Je označen značkou HD nebo HDTV,
- Je vybaven výstupem s označením HDMI,
- Má v návodu k obsluze uvedeno, že se jedná o HD přijímač

Pokud již nyní přijímáte některé programy, které jsou vysílány v HD rozlišení, resp. ve formátu SD/MPEG-4, nemusíte se připravovaných změn obávat.

Vhodný typ přijímače ušetří čas i peníze

Při pořízení nového přijímače jsme odkázáni na manuál, odbornou radu prodejce nebo ochotu někoho, kdo má s instalací zkušenosti. Při zakoupení nejmodernějšího typu přístroje si už nemusíte lámat hlavu s instalací, laděním a aktualizací televizních kanálů. Ty nejlepší totiž samy:

- Automaticky se nainstalují
- Odhalí změny programů a samy je doladí, případně přejmenují
- Nabízí Intuitivní a graficky vydařené menu usnadňující používání přístroje
- Podporují funkci HDMI CEC - dokáží ovládat TV
- Umožňují nahrávat oblíbené pořady

Náš Tip: GoSAT GS7060HDI